12 Aylık Bebekler İçin Eğlence 1

Bebeğinizin oyuncakları daha ayrıntılı inceleyeceği dönemdesiniz demektir. 12 Aylık Bebekler yeni el becerilerine sahiptir. Bebeğiniz bu aylarda yerdeki bir arabayı ve ya bir oyuncağı iterek oyun oynayabilir. Fakat bir küpü diğer küpün üzerine koyamaz.

12 Aylık Bebekler için en iyi öğrenme yolu yeni şeyleri ona oyun yolu ile göstermeye çalışmanızdır. Onun hem eğlenmesini hem de motive olmasını sağlayacak zorlukta aktiviteler yapabilirsiniz. Bebeğinizin eğlenmesi için ona bir tahta kaşık ve tava, tencere bile verebilirsiniz. Bebekleri özellikte mutfakta oyalamak için anneler bunu sıklıkla yapmaktadır. Adeta davul çalar gibi görünen bebeğiniz bu iki yeni oyuncağı ile eğlenecektir.

Emekleyen ve bir şeylere tutunarak gitmeye çalışan bebekler hareketli oyuncakları severler. Bir oyuncağın yuvarlanması ve onun peşinden gitmesi bebeğinizin için bir eğlencedir. Yavaş yavaş hareket eden bir top ilgilerini çekebilir. Beraber birbirinize top atarak oyun oynayabilirsiniz. Fakat yuvarlanan oyuncakların bebeğinizin ağzına sığamayacak kadar geniş boyutta büyük olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin itebileceği ve ya çekebileceği bir oyuncağıda çok sevmektedir. Bebekler için itilen yürüteçler bebeğinizin hem iterek oyun oynamasına hem de yürümesine teşvik edecektir. Oturmalı yürüteçlerin yanı sıra ayakta durarak itebildikleri yürüteçler hem de daha sağlıklıdır. Daha önce Bebek Yürüteçleri ile ilgili bir yazı yazmıştım. Daha detaylı bilgi almak için yazıya bakabilirsiniz.

12 Aylık Bebekler

Değişik şeyler yapan oyuncaklar özellikle de onu şaşırtan oyuncaklar ile oynamak bebeğinizin ilgisini çeker ve hoşuna gider. Birden sürpriz gibi çıkan oyuncaklar ilgisini çeker. Kolu çevirince kutusundan birden bire çıkan kukla gibi oyuncaklar ilgisini çekebilir. Ayrıca düğmesine basınca müzik çalan oyuncaklar da bebeklerin hoşuna gider. Ses çıkartan bir çok oyuncak bulunmaktadır. Ses çıkaran ve ya müzikli oyuncaklar bebeklerin her zaman ilgisini çeker.

Ayrıca suda bebekler için oyun kaynağı olmaktadır. Bebeğiniz ile birlikte banyoda su dökme oyunları oynamak çok hoşuna gidecektir. Birkaç tane çeşitli kaplar verip birinden diğerine suyu nasıl boşaltacağını gösterin. Suyun içerisine ördek gibi ve ya suda giden bir oyuncak atabilirsiniz. Süngeri suya batırıp sıkmakta bebeğinize suyun nasıl çıkacağını gösterebilirsiniz.

Boşaltma Oyunları

Bebeğiniz emeklemeye ve hareketlenmeye başladıktan sonra çekmecelerinizin karıştırıldığı göreceksiniz. Özellikle yetişebildiği kendisine en yakın ola çekmece ve dolapları açarak içlerindekileri tek tek dışarı atmaya başlar. Bu bebeğiniz için bir oyundur. Siz bir kutunun içerisine bir kaç parça oyuncaklarını koyarak bebeğinizin önüne bırakın ve bu şekilde boşaltma oyunu oynamasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde artık çekmecelere yönelmeyecektir. Çekmeceler özellikle elini sıkıştırabileceğinden dolayı sürekli gözünüzün üzerinde olmasını gerektiren bir durumdur.

Share

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir