7 Aylık Bebek Beslenmesi ve Bebeğimle Dışarıda Yemek Yemek 5

Dışarıda bebeğiniz ile birlikte yemek yemek oldukça keyif vericidir. Ayrıca bebeğinizin yeme kültürünün gelişmesine katkı sağlar. Özellikle ek besin sürecine başlamış bebekler için geçerlidir. Yazımızda 7 Aylık Bebek Beslenmesi ve bebeğinizle dışarıda yemek yemek ile ilgili önerilerimiz yer alıyor.

Beslenme, bebek gelişimi açısından en önemli unsurlardan biridir.Kendi başına sandalyede oturmaya başladığı zamanlarda bebeğiniz ile birlikte dışarıda yemek yemeye başlayabilirsiniz. Gittiğiniz restoranda ilk olarak dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de restoranda mama sandalyesinin bulunmasıdır. Mama sandalyesi bebeğin mamasını daha rahat bir şekilde yiyebilmesini sağlar. Çocuğunuzada yemek yenileceği sırada bu sandalyede oturulması gerektiğini öğretmelisiniz. Bir çok restoranda mama sandalyesi bulunuyor.

Restoranda bebeğiniz için yiyecekler bulabilirsiniz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken noktalar şunlar; yemeğin çok tuzlu olmaması ve çok acı ve ya baharatlı yiyecekleri bebeğinize yedirmemek. Bebeğiniz için kolaylıkla sipariş verebileceğiniz yemekleri bir çok restoranda bulabilirsiniz. Hatta çok baharatlı olmadığı sürece kendi yemeğinizden de ona biraz verebilirsiniz.

7 Aylık Bebek Beslenmesi ve Bebeğimle Dışarıda Yemek Yemek 6

Aileniz ile birlikte bir restorana oturduğunuz zaman ilk olarak bebeğiniz için sipariş verin. Hem sizin yemeğiniz gelene kadar bebeğinizin karnınıda biraz doyurmuş olursunuz. Çünkü bebekler gittikleri ortamlarda çok çabuk dikkatleri dağılabildiğinden dolayı çabuk sıkılabilirler.

7 Aylık Bebek Beslenmesi’nin en zor kısımlarından biri belkide bebeği yemek bitene kadar masada tutabilmek. Ebeveyn olarak bebeğinizin yemeği bitene kadar masadan kalkmamasına özen gösterin. Sıkıldığı anlarda onun ilgisini çekecek bir şeyler yapabilirsiniz. En sevdiği oyuncağını yanınızda getirmeyi ihmal etmeyin. Böylece yemek esnasından sıkıldığı zamanlarda onunla oynamasına izin verin.

7 Aylık Bebek Beslenmesi ve Bebeğimle Dışarıda Yemek Yemek 7

7 Aylık Bebek Beslenmesi için önerebileceğimiz bir diğer durum ise bebeğinizin kendi kendine yemek yemesine müsaade etmenizdir. Ortalığı batırsada bırakın kendisi yemek yemeyi öğrensin. Bir restoranda oturduğunuz zamanda bu kuralı uygulamayı unutmayın. Yalnızca sizden beklemesin. Kendiside yemeğini yemeye başlasın.

Sipariş ettiğiniz yemeğin çok sıcak olmamasına özen gösterin. Çok sıcak gelen bir yemeği soğumadan bebeğinize yediremeyeceğinizden dolayı beklettiğiniz bir kaç dakikalık sürede bebeğiniz sıkılabilir ve tamamen iştahı gidebilir. Bu yüzden gelen yemek bebeğiniz için ne çok sıcak ne de soğuk olmalıdır.

Bebeğinizin sıkılmaması açısından maması gelene kadar onu bir şekilde oyuncakları ile oyalamaya çalışın. Aksi taktirde dikkati dağılarak, sıkılır ve ağlamaya başlayabilir. Eğer restoranın bahçesi ve ya yakınlarında park gibi oyun oynayabileceği bir mekan varsa oralarda bebeğinizi gezdirebilirsiniz.

Share

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir