Bebek Tırnak Bakım Seti ve Bebeklerin Tırnak Bakımı 3

Bebeklerin tırnaklarını kesmek sizin için zor olabilir. Fakat gözünüzü korkutmamanızı tavsiye ederiz. Bebekler söz konusu olduğu zaman deneyimleyeceğiniz ilkler her zaman heyecan verici olabilir. Bebeklerin canını yakmalarından korktukları için bir çok ebeveyn bebeklerinin tırnaklarını kesemiyor. Bir kaç ipucu ile bu işin üstesinden geleceğinize emin olabilirsiniz. Öncelikle; Bebek Tırnak Bakım Seti alarak bebeğinizin düzenli olarak gerekli tırnak bakımını yapabilirsiniz.

Genelde bebekler uzun tırnak ile doğarlar. Bu tırnaklar ince zararsız görünebilir fakat yine de bebeğinizin cildine zarar verebilir ve yüzünü çizebilir. Bu yüzden kesmek en iyisidir. Bebeğinizin tırnağını gerekli olan bebek tırnak bakım seti ile gecikmeden daha fazla uzamasına izin vermeden kesmelisiniz.

Bebeklerinizin ellerini bol ve kapalı kıyafetler ile kapatma yöntemini uygulamayın. Çünkü yeni doğan bebekler dünyaya ellerini sallayarak alışmaya çalışacaktır. Onları kısıtlamış olursunuz.

Bebek Tırnak Bakım Seti

Bebeklerin Tırnakları Nasıl Kesilir ?

Yeni doğan bebek bakımı için tırnak bakımı önemlidir.

İçerisinde bebekler için özel olarak hazırlanmış olan tırnak makası ve birkaç önemli eşyanın da bulunduğu Bebek Tırnak Bakım Seti ile bebeklerinizin tırnaklarını kesmeniz sandığınızdan daha kolay. Endişe etmenize gerek yok. Bu makasların uçları sivri değildir. Bu yüzden bebekler için daha güvenlidir. Bebeğinizin tırnaklarını keserken birinden yardım alabilirsiniz. Birisi bebeğinizin parmağını kanatmamak için ellerini tutarken siz de tırnaklarını kesebilirsiniz. Bebeğinizi kucağınıza alarak banyo emzirme sırasında tırnağını kesebilirsiniz. O sessizce sütünü emerken acıtmadan tırnaklarını kesmek mümkün.

Bebek Tırnak Bakım Seti ve Bebeklerin Tırnak Bakımı 4

Bebeğinizin tırnağını keserken ilk önce parmaklarını nazikçe tutun. Birisinin bebeğinizin elini tutması size yardımcı olabilir. Parmağının etli kısmını geriye doğru çekin. Daha sonra derin olmamasına dikkat ederek tırnak makasını nazikçe bebeğinizin tırnağına yerleştirin ve kesin. Daha sonra kağıt bir törpü yardımı ile bebeğinizin tırnaklarının sivri kalan kısımlarını törpüleyin. Törpüleme kısmını atlamamalısınız çünkü sivri kısımlar kalırsa bebeğiniz kendisini ve yüzünü çizebilir. Bebeğin ayak tırnakları yuvarlak değil düz kesilmelidir. Çünkü yuvarlak kesildiği zaman tırnak batmasına yol açabilirsiniz. Bu yüzden bebeklerin ayak tırnakları düz kesilmelidir. Sivri kısımları yine aynı şekilde törpülenmelidir.

Eğer bebeğinizin derisini yanlışlıkla keserseniz yapmanız gerekenler; steril gazlı bez ile kan durana kadar biraz pastırmanız gerekli daha sonra antibiyotik merhem sürebilirsiniz. Bebeğinizin tırnak derisini yanlışlıkla da olsa kesmemek için parmağın etli kısmını aşağıya doğru çekmeniz gerekiyor. Dediğimiz gibi bu kısımda dikkatli olmak gerekli fakat öncelik olarak birisinden yardım almayı deneyebilirsiniz. Bebek tırnak bakımındaki son nokta ise; sandığınızdan daha hareketli olan bebeklerin elleri hiç düşünmediğiniz kadar kirlenebiliyor. Ellerini çok sık kullandığını da unutmamak gereklidir. Elini ağzına ve gözüne her götürdüğünde enfeksiyon kapabilir. Bu yüzden bebeğinizin ellerini sık sık su ile yıkamalısınız. Ya da sabunlu bir bez ile de bebeğinizin ellerini ve parmak aralarını silebilirsiniz.

Share

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir