Çocukla Uçak Yolculuğu İçin Tavsiyeler 1

Çocukla yolculuk başlı başına zorken bir de uçak yolculuğu hem ebeveynler hem de çocuklar için çok daha yorucu olabilir. Çocukla uçak yolculuğu için önerileri yazımızı sizler için hazırladık.

Uçak yolculuğu yapacak olan kişilerin ilk dikkat etmesi gerekenlerden biri havaalanına erken gitmektir. Havaalanına erken giderek tüm işlemlerinizi geç kalmadan, stressiz bir şekilde yapabilirsiniz. Çocuklar uçakta uzun süre bir yerde oturmak zorunda kaldıkları için strese girip ağlayabilirler. Bu gibi durumlarda çocuğunuzu sakinleştirmek için sevdiği oyuncakları ile oyalanıp oynamasına izin verin. Uçağa binmeden önce yanınıza sağlıklı atıştırmalıklar, krakerler alabilirsiniz. Çocuğunuzla konuşarak ve yanınıza sevdiği bir hikaye kitabı alıp okuyarakta onu oyalayabilirsiniz. 3 boyutlu hikaye kitaplarımıza göz atabilirsiniz.

Çocukla Uçak Yolculuğu İçin Tavsiyeler 2

Uçuş Sırasında Çocukları Sakinleştirmek İçin

Çocuğunuz uçuş boyunca sorun çıkarmadan sakin bir şekilde oturmayabilir. İşte uçuş sırasında çocuğunuzun sakinleşmesini sağlamak için yapabilicekleriniz listesi..

  • Bebek çantanızın içerisinde bir kaç kitap ve çocuğunuzun sevdiği oyuncaklar koyun.
  • Çocuğunuz etrafında ona ilgi gösteren yolcular ve ya kabin personeli ile arkadaş olmaya çalışacaktır.
  • Sağlıklı atıştırmalıklar ile oyalanmasını sağlayın.
  • Kemerinin çok sıkıp rahatsız olmadığından emin olun.
  • İniş ve kalkış sırasındaki kulaklarındaki baskıyı azaltmak için çocuğunuza sakız verebilirsiniz. Eğer bebekse o esnada uykuda olmasını sağlayın.
  • Bebeklere ve çocuklara süt içirmek sakinleşmesini ve uykuya geçmesini sağladığından dolayı süt içirin. Bebekse emzik verin.
  • Bebeğinize olabildiğince rahat giysiler giydirin. Giysisi rahat olursa hem kendisi daha rahat eder hem de siz bebeğinizin altını değiştirirken rahat edersiniz.
  • Uçak yolculuğunda bebeğinizi sık sık emzirin.
  • Küçük bebekler bazen uçuş sırasında nefes alamazlar. Deniz tuzu içerikli doğal burun spreyini mutlaka bebek çantanızda yanınızda bulundurun.
Çocukla uçak yolculuğu

Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz yazılardan biri de Hamilelikte Yolculuk. Hamilelikte uçak yolculuğu ve yolculuk kıyafet seçimi ile alakalı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Uçakta Nerede Oturmak Gerekir ?

Çocuklar uzun süre bir yerde oturmayı sevmezler. Bazı uçak modellerinde iki erişkin koltuğunun arasında bir de küçük çocuklar için koltuk bulunur. 2 yaşından büyük çocuklar için bu koltuk en ideal koltuktur. 2 yaşından küçük çocuklar kısa mesafeli uçuşlarda kucakta yolculuk yapabilirler. Fakat mutlaka özel kemerlerden isteyin. Kabine yalnızca uçuş sırasında gerekecek çantalarınızı ve bebek çantasını alın.

Share

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir