Çocukların Sevdiği Oyunlar 1

Çocukların sonsuz enerjileri vardır. Her gün yeni oyunlar keşfetmeyi ve ya bildikleri oyunları arkadaşları ile oynamayı çok severler. Hemen hemen her gün bol fiziksel aktivite ile uğraştıklarında ebeveynlerin çocukları ile uğraşması daha kolay olacaktır. Çocuğunuz ile birlikte yeri geldiğinde size oyunlarına eşlik edin ve fiziksel aktiviteleri beraber yapın. Peki çocukların sevdiği oyunlar neler ? Hiç merak ettiniz mi ? Gelin en sevdiği oyunları beraber inceleyelim.

Çocuğunuza oyunlarında eşlik ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir…

  • Çocuğunuz ile oyun oynarken tüm dikkatinizi çocuğunuza verdiğinizden emin olun.
  • Birlikte eğlenip, keyif almaya bakın.
  • Oyuncakları dönüşümlü olarak ortaya çıkartmak akıllıca olacaktır.
  • Oyun hamuru, kil, boya, sanat malzemeleri gibi bir kaç yaratıcı oyun aracı temin edin.
  • Çocuğunuz eğer sizden oyuna katılmanızı isterse oyuna katılın.
  • Oyun bittikten sonra oyuncakları toplamayı da oyun haline getirirseniz çocuğunuz hem eğlenir hem de size yardımcı olmuş olur.

Kıyafet Değiştirme Oyunu

Kıyafet değiştirme oyununu özellikle kız çocukları çok sever. 18 aydan itibaren çocuğunuzun hoşuna gitmeye başlayacak oyunlardan biridir. Şapkalar, eldivenler, gardrobunuzdan giymediğiniz kıyafetler, küçük elbiseler, gözlükler, ayakkabılar ve prenses kıyafetleri kız çocuklarının deneyerek, giyip çıkararak kendini bir öğretmen ve ya anne gibi karakterleri yaparak bunları canlandırarak eğlenirler.

Çocukların Sevdiği Oyunlar 2

Kirletme Oyunları

Çocukların Sevdiği Oyunlar arasında kirletme oyunları gelir ki çocuklar etrafı dağıtmak ve kirletmekten keyif alırlar. Tabi kirletirken kendileride kirlenirler. Yaz aylarında sahilde kumlar ile oynamaları en sevdikleri aktivitelerden biridir. Nasıl şekiller yapıldığını çocuğunuza göstererek onunla birlikte oynayabilirsiniz. Ayrıca banyoda yıkanırken ve ya havuz, deniz gibi su ile haşır neşir olabileceği oyunları da bir çok çocuk sevmektedir. Yüzmeyi öğrenmeden önce sürekli ona destek olmayı ve bir yüzme hocası eşliğinde öğrenmesini sağlamayı ihmal etmeyin. Yüzme ile ilgili geniş bilgi almak istiyorsanız, daha önce yazmış olduğumuz Bebeklere Yüzme Eğitimi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çocukların sevdiği oyunlar

Çocuklar renkli boyalar ile boyama yapma oyununuda çok sever. Etraf biraz kirlenir fakat çocuklar, parmakları, sünger parçaları, fırçalar ve ya patates baskıları ile boyama yapabilirler. Çocuğunuzun ilk el baskısı yaptığı kağıdı anı olarak saklayabilirsiniz. Onunla birlikte sizde yapabilirsiniz.

Çocukların Sevdiği Oyunlar 3

Özellikle kız çocuklarının çok sevdiği oyunlardan biri olan bebekler ile oynamak çocukların büyüseler bile bırakamadıkları oyunlardan biridir. Hayali oyunlar olarak geçer. Barbie bebekler ve ya bebek oyuncaklar ile oynamak genellikle tercih ettikleri oyuncaklardan biridir. Oynarken aynı zamanda onlar ile konuşurlar hatta onları da hayali olarak bir karaktere büründürür ve hayal gücünü kullanarak oyun oynarlar.

Share

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir