Eğitici Kartlar Çocuğun Gelişimini Destekliyor 1

Kitaplar kadar resimli öğretici kartlarında çocuklarınızın gelişiminde oldukça katkısı vardır. Okul öncesi çocuğunuzun eğitimi için eğitici kartlar dan faydalanabilirsiniz.

Çocuğunuzun okul öncesi eğitiminde alacağınız eğitici kartlar ile sosyal duygusal, psiko- motor, bilişsel ve dil gelişimlerinin artarak güçlenmesine katkıda bulundurur. Eğitici kartlar; okul öncesi yaş grubunda bulunan çocuklar için tasarlanmış olan eğitimi oyun ile karıştırarak eğitici kartların oluşturan kartlardır.
En fazla tercih edilen eğitici kartlar arasında aşağıda sıraladığımız gibidir;

  • Renkleri Öğreniyorum
  • Hayvanları Öğreniyorum
  • Taşıt, Araç Kartları (Taşıtları Öğreniyorum)
  • Sayı Kartları (Sayıları Öğreniyorum)
  • Harf Kartları (Alfabe Kartları)
  • Hafıza Oyun Kartları (Eşini Bul)
  • Eşleştirme Kartları
  • 2 Parçalı Yapboz
  • 4 Parçalı Yapboz

Eğitici Kartlar; çocuğunuzu okul hazırlayarak görsel hafızasını, problem çözme yeteneklerini ve konsantrasyon becerisini geliştirir.

Çek Öğren Sayılar

Sayılar, üzerinde rengarenk resimlerin bulunduğu 15 hareketli karttan oluşan bir eğitim setidir. Kartların her iki tarafında da çocuğunuzun ilgisini çekecek görseller bulunmaktadır. Kartı çektiğinizde ise içinden çıkan bölmenin bir yüzünde sayılar, diğer yüzünde de o sayıların İngilizce ve Türkçe karşılıkları yer almaktadır. Sayılar setindeki bu kartlar sayesinde çocuğunuz sayıları öğrenirken hem eğlenecek hem de matematik ve İngilizce eğitimine erkenden adım atmış olacak.

Eğitici Kartlar Çocuğun Gelişimini Destekliyor 2

Çek Öğren Vücudumuz

Vücudumuz seti, 15 adet hareketli karttan oluşan bir eğitim setidir. Bu kartlarda vücudumuzun 30 farklı kısmının renkli resimleri bulunmaktadır. Kartları çektiğinizde içinden çıkan bölmede ise bu kısımların Türkçe ve İngilizce karşılıkları yer almaktadır. Vücudumuz seti ile çocuğunuz hem vücudunu tanıyacak, hem sözcük haznesini geliştirecek hem de erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlayacak.

Eğitici Kartlar

Çek Öğren Renkler Ve Şekiller

Renkler ve Şekiller, rengarenk görsellerle süslenmiş 15 adet hareketli karttan oluşan öğretici bir eğitim setidir. Renkler ve Şekiller kartlarında toplamda 30 farklı renk ve geometrik şekil yer almaktadır. Renkler ve Şekiller kartlarını çektiğinizde içinden çıkan kısımda ise renkler ve şekillerin Türkçe ve İngilizce karşılıkları yer almaktadır. Renkler ve Şekiller kartları ile çocuğunuz renkler ve şekiller kavramlarını resimler üzerinden görerek öğrenecek, hem sözcük haznesi gelişecek, hem ilk okuma becerisini kazanacak hem de yabancı dil eğitimine okul öncesi dönemde başlayacak.

Eğitici Kartlar Çocuğun Gelişimini Destekliyor 3

Çek Öğren Hayvanlar

Hayvanlar, 15 adet hareketli karttan oluşan bir eğitim setidir. Bu kartlarda doğada bulunan 30 farklı hayvanın renkli görselleri bulunmaktadır. Hayvanlar kartlarını çektiğinizde içinden çıkan kısımda ise bu kart üzerinde bulunan hayvanların Türkçe ve İngilizce karşılıkları yer almaktadır. Hayvanlar seti ile çocuğunuz hem hayvan dostlarımızı tanıyacak, hem kelime bilgisini geliştirecek hem de İngilizce eğitimine okul öncesi dönemde başlayacak. Siz de çocuğunuzun kısa zamanda hayvanları tanıdığına şahit olacaksınız.

Eğitici Kartlar Çocuğun Gelişimini Destekliyor 4

Çek Öğren Karşıtlar

Karşıtlar seti, renkli resimlerle süslü 15 adet hareketli karttan oluşan bir eğitim setidir. Bu kartlarda 30 farklı karşıt kavramın anlatıldığı resimler bulunmaktadır. Kartları çektiğinizde içinden çıkan kısımda ise bu karşıt kavramların Türkçe ve İngilizce karşılıkları yer almaktadır. Karşıtlar kartları ile çocuğunuz hem karşıtlık kavramını resimler üzerinden görerek öğrenecek, hem kelime dağarcığı gelişecek hem de mantık ile düşünme becerisi kazanacak. Ayrıca çocuğunuz Karşıtlar kartları ile İngilizce eğitimine erken bir giriş yapmış olacak.

Eğitici Kartlar
Share

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir