Sesli Kitaplar ve Kitap Okumanın Çocuklara Faydası 1

Kitaplar çocukların okuma, dil becerisini geliştiren fayda sağlayıcı unsurlardır. Sesli kitaplar çocukların ilgisini çeken hem eğlenmesini hem de dil becerisini geliştirmesini sağlayan kitaplardır.

Bir kitabın sesli olarak okunarak ses kaydının yapılması ile oluşan kitaplara sesli kitaplar denir. Sesli kitaplar okul öncesinde bebeğinizin dinleyerek öğrenmesine henüz konuşamayan bebeklerinize dilimizi güzel bir yolla öğrenmesini sağlayan kitaplardır.

Sesli kitaplar değerli bir kütüphanedir. Bebeğiniz için masal kitapları ve öyküler okunmaktadır. Sitemizde yer alan sesli kitapları inceleyebilir ve bebeğiniz için en uygun gördüğünüz kitabı seçebilirsiniz.

Kitap Okumanın Çocuklara Faydası Nedir ?

Çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişiminde kitabın rolu büyüktür. Çocuğun kitap ilişkisi okul çağında ve ya kitap okumayı öğrenince başlamamalı. Bebeklik döneminden itibaren çocuğunuza kitap okursanız faydalarını görürsünüz. Dil gelişimini hızlandırmasına, zihinsel gelişimini desteklemesine, çocuğun hayal gücünü genişletmesine, okuma becerisini, rahatlayıp eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olur.

Sesli Kitaplar ve Kitap Okumanın Çocuklara Faydası 2

Çocuklar kitap okumanın keyfine varırken ileriki yaşlarda da kitap okumaya daha eğilimli hale gelirler. Çocuğunuzun yaşına uygun kitaplar seçmeyi de ihmal etmeyin. Yaş grubuna göre sevdikleri kitaplar;

 2 Yaş: 2 yaşından itibaren çocukların tamamı resimli kitapları çok severler. Ayrıca kitap sayfalarını karıştırmayı seveceği için ona bu yaşlarda resimli kitaplar alabilirsiniz. Dokun Hisset Öğren serisindeki kitaplarımıza göz atabilirsiniz.

3-4 Yaş Grubu: Bu yaşlardaki çocuklar kendilerine resimli, hikaye kitaplarının okunmasından hoşlanırlar. Özellikle neşeli ve güzel hikayeler içeren kitapları çok severler. Bu yaşlarda kitap çocuğuz ve sizin aranızda bir sohbet unsuru olacaktır. Çocuğunuzla kitaptaki resimler hakkında konuşabilir ve iletişim becerilerinin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

6-9 Yaş Grubu: Bu gruptaki çocukların hayal gücü daha gelişmiştir. İyi kötü güzel çirkin, kavramlarını yavaş yavaş düşünmeye başlarlar. Bu yaş grubundaki çocuklar, kısa ve bol resimli doğa-hayvan kitapları, kahramanlık-macera temalı dergiler ve peri masallarından hoşlanırlar.

Sesli Kitaplar – Sihirli Prensesler

Sesli Kitaplar

Sihirli Prensesler kitabı, Prenses Serena ve arkadaşlarının Pırıltı Sarayı’nda düzenlenen kraliyet balosuna katılmasını konu alıyor. Prensesler kraliyet midillilerine binerek hoşça vakit geçiriyorlar. Daha sonra Serena’nın bale sınıfına giderek bale dersi alıyorlar ve kraliyet balosu için prova yapıyorlar. Yoğun geçen bir günün ardından Serena’nın odasında pijama partisi veren prensesler prensesler huzurlu bir uykuya dalıyorlar. Balo vakti geldiğinde tüm sihirli prensesler göz kamaştırıcı kostümlerini giyerek baloda bütün gece dans ediyorlar.

Sesli Kitaplar – Dinozorlar Dünyası

Sesli Kitaplar

Dinozorlar Dünyası kitabı, bundan 150 yıl önce dünyamızda yaşayan dinozorları konu alıyor. Dinozorların hayatta kalma mücadeleleri, dinozor türleri ve aralarındaki farklar, dinozor neslinin tükenmeye başlaması ve yok oluşları… Hepsi sade ve anlaşılır anlatımıyla Dinozorlar Dünyası kitabında. Çocuğunuza hem dil becersini geliştirmesinde yardımcı olacak hem de keyifli ve faydalı vakit geçirmesini sağlayacak kitabımıza sitemizden ulaşabilirsiniz.

Share

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir